EC Szombierki

Melbud II

Live Nation

Fat mama's

Aerobik Bytom

Kantor Express

Przyjazny Bytom

Bytomska Szkoła Jujitsu index kontakt jujitsu zawody sekcja treningi Ju-jitsu HR

Dlaczego MMA?

JU JITSU/MMA

Ćwiczący JU JITSU- MMA powinien zaczynać swoją przygodę od nauki pozycji walki, padów, podstawowych ćwiczeń ogólnorozwojowych i gimnastycznych. Nadrzędną rolę pełnią tutaj takie zagadnienia jak: umiejętność zachowania równowagi, wyczucia dystansu, wykorzystywania swojej masy i przestrzeni pomiędzy walczącymi oraz timing - oznaczający wykonanie właściwego ruchu w odpowiednim czasie. W następnej kolejności trenujący zapoznaje się z mechaniką wykonywania uderzeń i kopnięć, obaleń, rzutów, chwytów i obron przed nimi. Po opanowaniu tego trudnego rozdziału można zacząć dołączać zadawanie ciosów w parterze. Na samym końcu, praktycznie na poziomie zawodniczym, możemy mówić o taktyce i strategii pojedynku. Oczywiście niezbędną bazą do tego treningu są ćwiczenia ogólnorozwojowe i sprawnościowe stanowiące podstawę rozwoju.

MMA łączy w sobie możliwość wykorzystania w walce umiejętności wyniesionych z różnych sportów walki. Jest to jedna z przyczyn ( oprócz niewątpliwej widowiskowości samego starcia) rosnącej popularności tej formy współzawodnictwa sportowego i możliwości treningowych. Każdy ćwiczący MMA przygotowując się do walki w stójce ćwiczy głównie boks lub/i muay thai , ze względu na skuteczność zadawania ciosów i kopnięć (głównie w nogi ). Daje to również dobre przygotowanie do walki w stójce niezbędne przy skracaniu dystansu, jak i przy różnego rodzaju kombinacjach ciosów: nogi – ręce.

W zwarciu, najważniejszą rolę pełnią umiejętności wyniesione z Ju Jitsu /zapasy, dzięki którym przy pomocy rzutów, wyniesień i obaleń możemy sprowadzić przeciwnika do parteru, w którym bez wątpienia króluje Ju Jitsu.

Jest to jednocześnie jedna z najmniej kontuzyjnych dyscyplin sportowych, głownie za sprawą wszechstronnego treningu, który nie przemęcza organizmu monotonią i jednostronnym obciążeniem. Wszechstronność oraz uniwersalność Ju Jitsu/mma polega na tym ,iż w swoim repertuarze technik zawiera elementy, które każdy w zależności od swoich predyspozycji i upodobań może wybrać dla siebie. I tak osoby lubiące walkę w dystansie wybiorą uderzenia i kopnięcia, osoby lubiące mocowanie zdecydują się więcej czasu poświęci na walkę przy pomocy rzutów i obaleń, a inni zdecydują się na walkę w parterze przy pomocy duszeń, trzymań i dźwigni.
W naszym klubie każdy znajdzie coś dla siebie ćwicząc zarówno rekreacyjnie jak i pod kątem zawodów sportowych.

JU JITSU – „łagodna sztuka” walki wywodząca się z Japonii bazująca na rzutach, obaleniach i walce w parterze ( baza sportowego judo i brazylijskiego Ju Jitsu )

MMA – formuła walki umożliwiająca sportową konfrontację zawodników trenujących różne style

2008 r. © KOFEINA Public Relations